סלטה הוקמה בראש ובראשונה כדי לחנך ילדים ונוער לתזונה בריאה ומיטיבה יותר בדרך חווייתית. 
ברשותנו עשרות מערכי שיעור ותוכניות פדגוגיות עשירות ומגוונות כדי להתאים למקום – ביה"ס, פנימייה, מועדונית וכן הלאה – בו אנו נכנסים לעבוד. 


אנחנו לומדים את מרקם החיים במוסד החינוכי אליו אנו נכנסים ובונים תוכנית ב"תפירה אישית" לגיל הילדים והילדות או/ו הנערים והנערות, למטרות אותן מציבים לנו הצוות החינוכי וליכולות ותנאי המקום אליו אנו נכנסים.


סלטה עובדת במקביל לאקלים החינוכי הבית ספרי ומנסה להעשיר ולשפר את האווירה הבית ספרית בכלים שלנו: פעמים רבות אנו נותנים מענה לתלמידים שיותר קשה להם לבלוט ולהצליח במערכת הבית ספרית הרגילה. לא פעם קורה שנער שנפלט משיעורים רגילים בולט ומצטיין בסלטה, נהנה ומתמיד ומגיע במיוחד לבית הספר ביום ובשעה בה יש שיעורי סלטה. 


במשובים אותם אנו מקבלים אנו למדים שילדים ומורים מרגישים שבסלטה הילדים מאווררים את הרגשות והקשיים היומיומיים שלהם ומוצאים פורקן בפעילות החוויתית של הבישול. לא פעם שמענו שהמרחב הפיסי והנפשי של סלטה נתן לילדים מקום שלא מצאו במקום אחר בביה"ס. 
 

במקביל לתהליכים רגשיים אישייים וקבוצתיים שהנערים עוברים אנחנו עוברים תהליך בו הנערים הופכים למנהיגי תזונה, שמנהיגים קודם כל את עצמם ואת גופם שלהם ובמקביל יש לתהליך הזה אדוות המשפיעות על המשפחות, החברים, הכיתה ועוד

 

כלומר נער שלומד:  

מאין מגיע המזון אותו אני אוכלת? היסטורית וגאוגרפית אך גם ופיסית ממש , רכישה וקנייה

מה המשמעות של מה שאני אוכל על איך ומה שאני מרגיש?

כיצד אני מכין לעצמי את האוכל אותו אני סועד – וכיצד אני אוכל אותו?

איך אני מתארגנת לכל התהליך? מהרכישה דרך ההכנה וכלה בסעודה ופירוקה 

כל אלו ועוד משפיעים על מעגלים נוספים שחווים את סלטה אתנו ועם הנערים, גם אם לא פיסית אתנו בכיתה או בחדר.

המורים נכנסים וטועמים, הילדים שולחים צלחת לחדר המנהל, מביאים לשומר או לאב הבית..

 

מספרים בבית ולוקחים מתכון או אפילו חומר גלם שנשאר, חברים מכיתה מקבילה נכנסים לטעום או לשאול משהו וכן הלאה.

על כן סלטה, היא בישול – היא צריכה – היא סעודה – היא עולם שלם שמתבונן באוכל ולש ממנו מאכלים נפלאים תוך למידה סביב תזונה נכונה ומיטיבה אך גם היסטורה וגאוגרפיה, אקולוגיה ולפעמים אפילו בוטניקה.

קורס סלטה נותן לתלמידים מידע וידע לגבי מוצרי צריכה בסיסיים, בריאים וזולים שבאמצעותם ניתן להכין ארוחות מגוונות בריאות ואיכותיות. התלמידים רוכשים מיומנויות מטבח, בישול ואפיה, לומדים לעבוד בצוות, בשיתוף פעולה. בחלוקת תפקידים וכו' 
כמו כן התלמידים והמורה יושבים סביב שולחן ואוכלים יחדיו וכך לומדים נימוסי שולחן, אוכלים, נהנים מתגבשים ואוכלים אוכל מזין ובריא שהכינו בעצמם. קורס מדהים וחשוב, אנחנו מקפידים כל שנה להעניק את ההזדמנות לתלמידים לחוות אותו ורואים תוצאות מדהימות. 


רויטל אמיר
מנהלת ביה"ס תיכון טכנולוגי
 "אורט בית הערבה"

נשמח לשמוע מכם

כל התמונות באתר צולמו במהלך פעילות סלטה